środa, 7 grudnia 2011

Jak fotografować kota

 
  Po pierwsze, zawsze próbuj robić zdjęcia w jego naturalnym środowisku – w dobrze znanej części domu lub ogrodu – kiedy kot jest czujny i zainteresowany tym, co wokół się dzieje.

Zawsze fotografuj go na tle, które kontrastuje z kolorem jego futerka, aby było go dokładnie widać.

Fotografuj w naturalnym świetle jeśli to możliwe. Unikaj flesza - może zaniepokoić Twojego kota i wywołać efekt „czerwonych oczu”. W przypadku kotów oczy mają barwę zielonkawo-żółtą.

Bądź spokojny i staraj się nie pobudzać swojego kota. Zawsze bądź cierpliwy.

Staraj się wypełniać obiektyw postacią kota – aby była tak duża, jak to jest możliwe.

Aby ustawić kota do zdjęcia, wykorzystaj jego wzrok i słuch. Przyciągnij jego uwagę piszczącą zabawką, trzymaną za aparatem.

Rób jak najwięcej zdjęć, ponieważ tak naprawdę, możesz liczyć na zaledwie jedno lub dwa w pełni udane z każdego tuzina.

Jak zapewne zdajesz sobie sprawę, koty potrafią wkradać się w różne miejsca. Dlaczego więc nie miałbyś tego wykorzystać do zrobienia ciekawych zdjęć? Miej oczy otwarte na komiczne lub niezwykłe sytuacje.

Ale, przede wszystkim, cierpliwości, cierpliwości, cierpliwości.

Kocie gesty i mowa

W dzisiejszym poście pokażę, jak poznać po ruchach kota, co "mówi" oraz co chce nam pokazać za pomocą gestów ciała.
Pewnie wiele z Was się tego domyśliło, ale nie wszyscy o tym wiedzą ;)


Mowa - podstawowy:


Mruczenie - oznacza zadowolenie kota
Miauczenie - zwrócenie na siebie uwagi
Sykanie i fukanie - kot chce, abyśmy się do niego nie zbliżali


Gesty ciała:


● Zgięcie pleców w łuk, najeżenie futra, wyprostowane nogi oraz syki- kot chce pokazać swoją wyższość, gdyż traktuje nas jako napastników inie chce, abyśmy się do niego zbliżali lub po po prostu jest zdenerwowany chce być sam.
Przechadzanie się z podniesionym ogonem - Jest dobrze, nic się nie dzieje. Kot pokazuje nam, że jest zrelaksowany, spokojny i panuje nad sytuacją.
Kot kuli swoje ciało- Może tak być podczas, gdy kot widzi nas i swoje nowe środowisko po raz pierwszy od czasu go przygarnęliśmy. Kot po prostu się boi i pokazuje swoją niższość, aby nie prowokować napastnika.
Ogon schowany poniżej tylne łapki- Kot czuje się nieswojo, gdy np. opuści swoje terytorium lub  gdy kot domowy poczuje zupełnie inny zapach mieszkania, nowe przedmioty i całe pomieszczenie.
Kot ociera się o twoje nogi/ciało - Kicia jest zadowolona, pełna oddania i zaufania do Ciebie. Cieszy się na Twój widok, ale również domaga się pieszczot.


Krótkie miauki - Oznacza to radość z przywitania lub, że nawiązuje przyjaźń przyjaźń z obcą osobą.
 


Kot głosem potrafi delikatnie pytać i natarczywie żądać. Krótki,głośny dźwięk może być wyrazem radości z powitania, lub też, gdy do kota odzywa się obca mu osoba, może świadczyć o jego przyjaznym nastawieniu. Kot cierpiący zdradza mimo woli swój stan wydając wysokie,syczące tony. Dźwięki proszące i żalące wyrażają prośbę, ale także niechęć lub ból. Mogą one nasilić się aż do rozpaczliwego wołania o pomoc. Głośne krzyki oznaczają też niekiedy skargę, na przykład gdy kot zbyt długo pozostawiony został sam. Głód może być objawiany w podobny sposób.
Istnieją rozmaite rodzaje głosów kierowanych do właściciela, mających w dobitny sposób przekazać żądania zwierzęcia.Niekiedy z tych dźwięków drażnią ludzkie uszy i nerwy. Niektóre koty potrafią wydawać tony wysokie, delikatne i stopniowo zanikające, jak gdyby zwierzę ginęło już z głodu. Najczęściej robią tak koty rozpieszczone, które koniecznie chcą wymusić otrzymanie jakiegoś ulubionego przysmaku nawet wówczas, gdy ich stół jest już bogato zastawiony innymi smakowitymi pokarmami. Tony o narastającej intensywności należy rozumieć jako formę groźby, oznakę nie pohamowanej wściekłości, często zresztą z domieszką strachu. Dla ludzkiego ucha szczególnie dokuczliwe są nadzwyczaj głośne wrzaski wydawane przez kocury podczas ich wojowniczych rozpraw oraz przez kotki w czasie aktów krycia. Tony gruchające odpowiadają delikatnym odczuciom, które kot chce przekazać w okresie godowym swemu partnerowi, lub które wydaje samica, karmiąc swe młode.
Niektóre koty wyraźnie odpowiadają na głos człowieka i niekiedy może dojść do prawdziwej rozmowy między człowiekiem i kotem. Przy tym okazuje się ponownie, że koty nie tylko rozporządzają szeroką skalą wypowiedzi swego zwierzęcego lub ludzkiego partnera. Na koty oddziałują nie tyle ludzkie słowa, ile intonacja, w której zostały one wypowiedziane. Szczególnie jedno staje, powolne przemawianie do kota niskim głosem wzbudza jego zaufanie, podobnie jak to się dzieje w przypadku innych zwierząt domowych. Większość kotów odpowiada chętnie na wabiące je delikatne i pieszczotliwe dźwięki. Koty są też wrażliwe na hałas. Mruczenie kota oznacza najczęściej jego dobre samopoczucie.
Kot odpoczywający wygodnie mruczy głośno zwykle aż do momentu, kiedy zmorzy go sen. Jeśli kot zauważy, że przygotowany jest dla niego smakowity pokarm, nierzadko głośno mruczy z wdzięczności, a u zwierząt pełnych temperamentu mruczenie to jest przerwane cichymi okrzykami radości. Już małe kocięta mruczą, gdy przysuwają się do matczynych sutków. Choć mruczenie wyraża zadowolenie i ustępliwość, może ono także zdradzać w grzecznej formie niechęć, a nawet gniew. Najpierw mruczenie stopniowo nasila się lub zostaje przerwane. Kot, który wbrew swej woli jest przytrzymywany lub głaskany wyraża niekiedy swe wzrastające niezadowolenie gniewnym mruczeniem. Doświadczenie uczy, że niekiedy mruczą koty chore, a nawet umierające. Trudno w pełni wytłumaczyć ten sposób zachowania

niedziela, 4 grudnia 2011

Konkurs!!!Jaka to rasa kota?

Uwaga to 1 konkurs.Jak ktoś wygra 10 konkursów będzie redaktorem bloga.Kto odpowie pierwszy i dobrze wygra!!!
Co to za rasa kota???